Atrakcje turystyczne w Szczawnicy

 • Atrakcje turystyczne w Pieninach

  Atrakcje turystyczne w Pieninach

 • Atrakcje turystyczne w Pieninach

  Atrakcje turystyczne w Pieninach

 • Atrakcje turystyczne w Pieninach

  Atrakcje turystyczne w Pieninach

 • Atrakcje turystyczne w Pieninach

  Atrakcje turystyczne w Pieninach

 

Pieniny widok

Szczawnica to górskie uzdrowisko, które położone jest w pięknej dolinie Grajcarka, czyli potoku będącego prawobrzeżnym dopływem Dunajca. Dolina ta rozdziela Małe Pieniny od Beskidu Sądeckiego. To miejsce ciche, spokojne i klimatyczne, które położone jest na wysokości 500 m nad poziomem morza. Dzięki temu pogoda w Szczawnicy zawsze dopisuje - panuje tu bowiem wyjątkowy mikroklimat.

Szczawnica to miejscowość, w której znajdziesz liczne atrakcje turystyczne. Warto odwiedzić ją zarówno latem, by móc cieszyć się pięknem górskiej przyrody, jak i zimą. Narty w Szczawnicy są bowiem doskonałą rozrywką i świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Szczawnica jest więc miejscem, które z pewnością pokochasz i chętnie wrócisz tu ponownie.

Szczawnica widok

Miejsce w samym sercu Pienin

Położenie Szczawnicy jest niezwykle dogodne dla osób, które marzą o górskich wycieczkach. Miejscowość ta znajduje się bowiem w samym sercu Pienin, dzięki czemu zorganizowanie wypadu staje się proste i przyjemne. W pobliżu Szczawnicy znajdziemy bowiem między innymi Pieniński Park Narodowy, przełom Dunajca oraz wiele wspaniałych tras turystycznych.

Prowadzą one między innymi do masywu pasma Radziejowej oraz, od południa, do szczytów Małych Pienin - Rabsztyny (847 m) i Wysokiej (1052 m). Możemy również zdobyć szczyty Pienin - Sokolicę i Trzy Korony. Słowem, niezależnie od wieku, kondycji czy doświadczenia w górskich wędrówkach, możesz znaleźć trasę dopasowaną do twoich upodobań i cieszyć się pięknem gór. 

Różnorodne atrakcje turystyczne

Szczawnica to miejsce, w którym znajdziesz wiele różnorodnych atrakcji turystycznych dla każdego. Zarówno miłośnicy ekstremalnych wrażeń, jak i osoby, które uwielbiają zwiedzać zabytki, mogą znaleźć tu coś dla siebie. To miejsce w którym nie sposób się nudzić, oferujące idealne warunki wypoczynku przez cały rok. Pogoda w Szczawnicy zazwyczaj dopisuje, a miejsc wartych zobaczenia naprawdę nie zabraknie!

 • Spływ Dunajcem

  Spływ Dunajcem

 • Spływ Dunajcem

  Spływ Dunajcem

 • Rafting na Dunajcu

  Rafting na Dunajcu

 • Szlaki w Pieninach

  Szlaki w Pieninach