Szlaki w Pieninach

Szlaki górskie w Pieninach

Szlaki turystyczne w Pieninach wyróżniają się sporą różnorodnością. Znajdziesz wśród nich zarówno łagodne podejścia, jak i trasy, które wymagać będą od ciebie nieco więcej wysiłku. Wszystkie je łączą zachwycające krajobrazy i mnóstwo roślinności, która tworzy niesamowity klimat. Dzięki temu odetchniesz pełną piersią i oderwiesz się od codziennych trosk i problemów.

Wśród najpopularniejszych szlaków w Pieninach wymienić możemy między innymi idealny dla wprawionych w górskich wędrówkach szlak Sokolica - Trzy Korony - Wąwóz Szopczański, którego przejście zajmie ci około pięciu godzin. Znajdziesz tu również liczne trasy rowerowe idealne dla miłośników wycieczek, oraz proste trasy dla początkujących, takie jak wejście na Palenicę. 

Różnorodne trasy wycieczkowe

Szlaki górskie w Pieninach

Zaletą szlaków turystycznych w Pieninach jest z pewnością ich różnorodność. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą zaprawioną w górskich wycieczkach, czy też preferujesz niezbyt forsujące spacery, możesz wybrać szlak w Pieninach, który spełni twoje oczekiwania i pozwoli ci w pełni cieszyć się aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Pieniny to góry dla każdego z nas.