Zamek w Czorsztynie

Zamek w Czorsztynie

Lubisz zwiedzać? Interesuje cię historia zabytków naszego kraju? W takim razie z pewnością ucieszy cię fakt, że decydując się na wakacje w Szczawnicy możesz poznać lepiej Zamek w Czorsztynie.  To ruiny gotyckiego zamku, które położone są nad Dunajcem, na malowniczym wzgórzu tuż przy granicy Pienińskiego Parku Narodowego. To miejsce, które warto zobaczyć.

Ruiny Zamku w Czorsztynie to jedna z najbardziej tajemniczych atrakcji tego regionu. Legendy o zamku w Czorsztynie mówią bowiem między innymi o ukrytym w jego wnętrzu skarbie oraz wielu innych niewyjaśnionych sytuacjach. Nic więc dziwnego, że turyści chętnie przybywają do niego i słuchają historii okolicznych mieszkańców. Ty również możesz poczuć ten wyjątkowy klimat.

Wracając do faktów – zamek czorsztyński został wzniesiony  w XIV wieku z inicjatywy Kazimierza Wielkiego, jako warownia graniczna. Rolą Zamku w Czorsztynie była ochrona szlaku handlowego z Krakowa do Budy. Stanowił on również zaporę przed kolonizacją węgierską. W tej oficjalnej twierdzy królewskiej rezydowali starości, a wśród nich także legendarny rycerz Zawisza Czarny. Jak widzisz, jest to więc miejsce o bogatej historii, które warto poznać.