Dlaczego warto zorganizować wyjazd integracyjny w górach?

Każdy miłośnik górskich wycieczek doskonale wie, że wędrówki wśród szczytów sprzyjają dwóm rzeczom - aktywnemu wypoczynkowi oraz poznawaniu nowych ludzi! Trudno powiedzieć, czym ta przyjazna atmosfera na górskim szlaku oraz związana z nią otwartość na nowe znajomości jest spowodowana.

Może to świeże powietrze, a może fakt, że wspinając się w górę, w dole zostawiamy wszystkie problemy, dzięki czemu możemy skupić się na ciekawszych rzeczach - na przykład zawieraniu przyjaźni? Niezależnie od tego, co wpływa na przyjazne nastawienie turystów, warto to wykorzystać i zorganizować w górach spotkanie integracyjne lub team buildingowego dla pracowników.

Impreza integracyjna

Wyjazd integracyjny w górach - na co zwrócić uwagę, wybierając hotel

Planowanie wyjazdu integracyjnego w góry najlepiej zacząć od znalezienia odpowiedniego noclegus. W końcu nawet najciekawsze aktywności i rozrywki mogą stracić na uroku, jeśli pracownicy nie będą zadowoleni z hotelu. Warto wybrać miejsce, które jest nie tylko przytulne i wygodne, ale także znajduje się blisko różnych atrakcji oraz centrum miasta.

Oprócz tego lepiej zdecydować się na pensjonat oferujący także wyżywienie oraz catering. Dzięki temu zaoszczędzimy cenny czas, który będziemy mogli przeznaczyć na różne aktywności dla uczestników, a który w innym przypadku musielibyśmy poświęcić na spacery do restauracji i z powrotem.

Jak zaplanować rozrywki dla pracowników?

Rozrywki na wyjeździe integracyjnym

Planowanie rozrywek dla pracowników najlepiej zacząć od... Spytania pracowników o zdanie! Pamiętajmy, że nie ma nic gorszego od uszczęśliwiania kogoś na siłę. Z drugiej jednak strony musimy również mieć świadomość tego, że z pewnością nie zadowolimy wszystkich, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie listy aktywności i zrobienie ankiety wśród uczestników wyjazdu.

Dzięki temu dowiemy się, jakie zainteresowania mają nasi pracownicy. Takie informacje przydadzą się nam również w przyszłości, podczas organizowania kolejnych spotkań. A jakie rozrywki oferują nam góry? To oczywiście zależy - zarówno od gór, jak i pory roku!

Pomysły na aktywny oraz nieco mniej aktywny wypoczynek

Aktywny wypoczynek

Góry stwarzają przede wszystkim okazję do aktywnego wypoczynku - zarówno latem, jak i zimą. Rodzaj tego wypoczynku w dużej mierze zależy jednak od wybranych miejscowości. Przykładowo jeżeli zdecydujemy się na zorganizowanie wyjazdu w Pieniny, oprócz standardowych rozrywek, takich jak jazda na nartach czy piesze wycieczki, będziemy mogli skorzystać także z innych atrakcji.

W Pieninach możemy zorganizować spływ tratwą lub, jeżeli nasz team lubi przygody i sporty ekstremalne, rafting! Doskonałym pomysłem jest również wycieczka rowerowa do Czerwonego Klasztoru, połączona na przykład z degustacją czeskiego piwa, a także wejście na Trzy Korony.

Zimą możemy skorzystać z licznych tras narciarskich - Pieniny są na tyle zróżnicowane pod względem ukształtowania terenu, że nawet Ci z uczestników, którzy nie jeżdżą na nartach, będą mogli bez obaw spróbować tego sportu. Doskonałą alternatywą dla nart jest wizyta na lodowisku.

Jeżeli nasi pracownicy nie są typami sportowymi, możemy zaplanować dla nich wycieczkę po pienińskich zamkach, wjazd kolejką linową na Palenicę czy wycieczkę do sławnych pijalni wód. W Pieninach znajdziemy również atrakcje w postaci gorących źródeł. Jedno jest pewne - te góry mają tyle do zaoferowania, że z pewnością nikt nie będzie się tu nudził!

Miejsce w atrakcyjnej lokalizacji

Banner dom wypoczynkowy Czarda

Jak już wspomnieliśmy, szukając hotelu dla pracowników, warto wybrać miejsce, które mieści się blisko różnorodnych atrakcji. W Pieninach takim miejscem jest bez wątpienia Szczawnica, która jest świetną bazą wypadową dla pieszych i rowerowych wycieczek, a także mieszczący się w jej centrum dom wypoczynkowy Czarda, gdzie znajdziemy przytulne pokoje oraz doskonałe, domowe jedzenie.