Ferie z dziećmi - góry to dobry kierunek

Chociaż do ferii zimowych zostało jeszcze nieco czasu, już teraz warto zacząć myśleć o tym, jakie rozrywki warto zorganizować dla naszych pociech. Podpowiadamy - góry to doskonały kierunek! Zimową porą góry oferują wiele różnych ciekawych rozrywek, dzięki którym ferie upłyną w doskonalej atmosferze, a dzieciak z pewnością nie będą się nudzić.

Spośród wszystkich górskich pasm, na specjalną uwagę zasługują Pieniny, zwane również "Bramą Tatr". Pieniny to góry stosunkowo niskie, dzięki czemu nie brak w nich miejsc łatwo dostępnych dla maluchów, a przy tym bardzo malownicze oraz zachwycające długą i ciekawą historią.

Góry piękne także zimą

Pieniny krajobraz zimowy

Wielu osobom wydaje się, że w góry warto jechać jedynie podczas ciepłych miesięcy. Ale zapewniamy, że góry, a zwłaszcza Pieniny, zachwycają o każdej porze roku! Szczególnie jeśli chcemy zapewnić maluchom prawdziwie śnieżne i mroźne ferie zimowe, o które w ostatnich latach niestety coraz trudniej.

W górach zawsze będą czekać na nas ośnieżone szczyty, które tworzą zapierające dech w piersiach krajobrazy. Dodatkowo w miejscowościach takich jak Krynica czy Szczawnica zima prezentuje się jak ta przedstawiana na świątecznych pocztówkach. Doskonałym uzupełnieniem zimowych przygód będzie gorąca czekolada dla dzieciaków pita na przykład w pijalni wód w Piwnicznej.

Miejsca, które warto odwiedzić z dziećmi

Zamek w Niedzicy

W górach nie brakuje także miejsc, które warto odwiedzić z dziećmi. Obowiązkowym punktem każdej wyprawy w Pieniny są oczywiście wizyty w sławnych zamkach - czorsztyńskim oraz niedzickim. Przy okazji zwiedzania zamków, warto zobaczyć także jezioro czorsztyńskie.

Z samej Szczawnicy można także udać się na wycieczkę do Czerwonego Klasztoru - łatwa trasa wzdłuż Drogi Pienińskiej nie sprawi problemu nawet najmłodszym turystom. Warto również wjechać kolejką linową na Palenicę, skąd można podziwiać przepiękny zimowy krajobraz. Po aktywnym dniu, świetnym pomysłem będzie odpoczynek w Domu nad Zdrojami.

Atrakcje dla dużych i małych

Pieniny zapewniają całą masę atrakcji dla dużych i małych. W zimowych miesiącach na szczególną uwagę zasługują oczywiście stoki narciarskie, które w Pieninach są wyjątkowo dobrze dopasowane do potrzeb najmłodszych. Łagodne pienińskie zbocza tworzą doskonałe warunki dla maluchów.

W Pieninach znajdziemy wiele tak zwanych "oślich łączek", czyli krótkich i łagodnie nachylonych stoków narciarskich, idealnych do nauki jazdy na nartach lub snowboardzie. Na szczególną uwagę zasługuje stok w Szczawnicy, którego specyficzny klimat sprawia, że jazda na nartach jest możliwa przez cały sezon zimowy, a także wyciągi w Jaworkach oraz Czorsztynie.

Pomysły na aktywny wypoczynek

Jazda na nartach

Nauka jazdy na nartach to nie jedyna atrakcja, która czeka na dzieci w Pieninach. Oprócz doskonałych stoków w górach są także tereny do biegów na nartach, a także proste trasy wręcz wymarzone na zimowe piesze wycieczki. Jeżeli narty zaczną nas nudzić, można wybrać się na lodowisko w Krynicy Zdroju.

Pieniny słyną także ze źródeł mineralnych, jednak lecznicze wody możemy nie tylko pić, ale także się w nich zanurzyć! Dlatego podczas ferii zimowych warto wybrać się z dzieciakami do jednego z licznych aquaparków lub term, gdzie maluchy mogą szaleć na licznych zjeżdżalniach, a rodzice zrelaksować się w saunie lub jacuzzi.

Atrakcyjna lokalizacja noclegu

Banner Czarda Pensjonat

Jeżeli wybierzesz Pieniny na miejsce zimowego wypoczynku, serdecznie zapraszamy do Czardy. Znajdziesz u nas wygodne i przytulne pokoje i domową atmosferę. Co więcej, nasz pensjonat znajduje się w doskonałej lokalizacji w samym sercu Szczawnicy - blisko najciekawszych atrakcji turystycznych.