Sposoby na aktywny wypoczynek w Szczawnicy

Aktywny wypoczynek latem

Szczawnica oferuje amatorom aktywnego relaksu sporo propozycji na ciekawe spędzenie czasu. Zwłaszcza okres letni obfituje w liczne atrakcje. Co zatem można robić w Szczawnicy latem?

Rafting

Przede wszystkim warto zakosztować emocji, jakich dostarcza rafting po Dunajcu. To ekstremalna forma aktywnego wypoczynku na wodzie. Rafting polega na przepłynięciu wzburzonych wód Dunajca przy wykorzystaniu specjalnego kilkuosobowego pontonu. Liczy się tu praca zespołowa oraz spora wytrzymałość na stres. Rafting po Dunajcu polecamy miłośnikom silnych emocji.

Spływy kajakowe

O wiele spokojniejszą formą aktywnej rozrywki, także na wodzie, jest spływ kajakowy. Na spragnionych niezapomnianych doznań estetycznych czekają specjalnie zaplanowane trasy. Podczas rejsu pomocą uczestnikom służą doświadczeni instruktorzy.

MonsterRoller

W Szczawnicy na miłośników mocnych wrażeń czeka również inna świetna atrakcja. Jest nią zjazd specjalnie wytyczonymi szlakami na urządzeniu łączącym w sobie funkcje hulajnogi i roweru górskiego.

Aktywny wypoczynek zimą

Zimowa Szczawnica to również miejsce z wieloma atrakcjami dla fanów aktywnego wypoczynku. Czekają na nich między innymi świetnie przygotowane stoki Szafranówki i Palenicy. Łącznie to aż 3600 m wytyczonych tras zjazdowych o różnym poziomie trudności. Ponadto zimowa Szczawnica i okolice obfitują w wyciągi narciarskie.

Aktywny relaks dla całej rodziny

Szczawnica polecana jest również jako idealne miejsce na udane wypady rodzinne. Na przyjezdnych czeka tu wiele atrakcji, z których tak samo skorzystają dorośli, jak i dzieci. Zatem co robić z dziećmi w Szczawnicy, by zachęcić je do aktywnego relaksu? Propozycji jest sporo. My przytoczymy kilka z nich.

Muzea

Odwiedzając je w przystępny, lecz interesujący sposób, można przybliżyć dzieciom historię samej miejscowości. Tym samym udowodnić im, że nauka wcale nie musi być nudna ani trudna. Ekspozycje czekające na turystów dotyczą również kultury i dziejów zamieszkujących tamte tereny górali.

Piesze wycieczki po najbardziej malowniczych obszarach Szczawnicy

Możemy na przykład zabrać dzieci na najdłuższą w kraju promenadę liczącą sobie 1300 m długości biegnącą od potoku Grajcarek aż po Pieniny. Bardziej wytrawni piechurzy mogą wybrać się Drogą Pienińską na Słowację lub pod popularny szczyt Trzy Korony. Warto też wybrać się z dziećmi do jednego z najnowocześniejszych w Europie obiektów, jakim jest inhalatorium. Pociechom warto również zaproponować spacer po Pienińskim Parku Narodowym, pokazując im przy okazji piękno całej okolicy i zaznajamiając z górską przyrodą.

Kulig w Pieninach

Ta atrakcja przypadnie do gustu nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Głównie dlatego, że można korzystać zarówno z wersji dziennej, jak i wieczorowej przejażdżki. Tę drugą uświetniają pochodnie oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Wycieczki rowerowe po okolicy

To propozycja na aktywne spędzanie czasu rodzinnego latem. Na obszarze miasta znajduje się sporo wypożyczalni rowerowych. Co ciekawe, do wyboru są nie tylko rowery miejskie, ale i elektryczne, a także modele ułatwiające podróżowanie z najmłodszymi, czyli wyposażone w przyczepki dla dzieci.

Jeżeli lista przykładowych atrakcji zimowej i letniej Szczawnicy przekonała Cię ostatecznie do przyjazdu, to pomyśl koniecznie o odpowiednim zakwaterowaniu dla całej rodziny. Powinien to być obiekt oferujący różne udogodnienia, jak na przykład zadaszone miejsce na grilla. Ważne, by przy okazji zapewniał rozrywki najmłodszym gościom, takie jak bezpieczny plac zabaw.

Warto też zadbać o to, by obiekt znajdował się w atrakcyjnej lokalizacji. Najlepiej, gdy będzie to blisko centrum miasta, ale jednocześnie w zacisznej okolicy. Takie udogodnienia oferuje nasz pensjonat Czarda. Sprawdź! Istnieją spore szanse, że jesteśmy idealnym miejscem na Twój rodzinny wypoczynek!